BRÝLE PROTI SLUNCI // 2 DÍL

3. července 2009 v 16:08 | Terez[s]ka |  POVÍDKA
POKRČOVANI:


Linda Bartáková je nejen moje sousedka v lavici, ale současně i nejlepší kamaradka. Na základní škole chodila do vedlejší třídy, takže jsme se znaly vlastně jen od vidění, ale když nás obě přijaly loni na rodinnou školu v Rybíně, poznali jsme se ěvíc. A nejen proto, že jsme obě dojížděly z Mýta do kšoly jedním autobusem, mnohem víc nás sblížila náhlá krize, kterou Linda musela řešit.

Přísahám, že nikdy předtím jsem tak perfektní kamarádku neměla..!
Konečně ji zahlédnu na protější straně ulice , jak se řítí směrem k nám , které stojíme v dlouhé fronte při okraji chodníku, čekajíce na autobus do Mýta. Linda prokličkuje mezi autyy, která musejí přibrzdit, aby jí nepřejela, a když posléze přeleze zábradlí a zařadí se neukázněně vedle mne, zadýchaně ze sebe vyráží: - Hu, už jsem myslela, že to nestihnu! Ta baba nás nechtěla pustit a že plechy nejsou dost dobře umyté, no šílený...!
- Musíš být pečlivější , Lindo víš??? napomenula jsem jí schválně.
Ostatní holky z naší třídy, s kterými jsem se až dosud bavila, se zachechtaly!
- Jste blbý, dámy! ulevila si Linda, shodila z ramen ruksáček a začala v něm cosi hledat.
-No jasně! vzdala to za nějakou dobu.
-Nechala jsem týdenku doma! Mávla rukou.
- Mám se vrušovat? Pojedu načerno!
A znovu zajela rukama do popruhů ruksaku.


klikni na celý článek.!


Vždycky jí závidím její klid. Například být já na jejím místě, tak už začnu zmatkovat. Linda ne! Věří si, že se kolem řidiče v tom pátečním návalu nějak do autobusu protlačí.

Jsem ráda, že se na zastávku dostala včas. Domluvily jsme se už včera, že dnes půjdeme do kina. Obě jsme filmové závislačky, v mýtském kině nevynecháme jedinou premiéru. A dnes dávají kevšemu ČASOVANOU LOŽNICI! 4etla jsem o ní, že je to jeden z nejlepších francouzských filmů minulého roku. Takže se můžeme těšit...!
Připopemu proto teď Lindě náš program na dnešní večer. - Půjdeme, ne? chci se znovu ujistit.
- No jasně..! potvrdí bezmyšlenkovitě, snad proto, že stejně jako já zahlédne přijíždějící autobus. Fronta se zavlní, k těm, co stojí vpředu se přidavají jejich známí, kteří dosud postávali opodál, a v davu kdosi vykřikne: - Na Prahu, Vávro, na Prahu! čemuž se všichni srdečně zachcechtáme a tlačíme se na ty chudáky před sebou.

V pátek je vždycky šílený nášvih. Navíc autobus je už téměř zaplněný, protože vyjíždí od nádraží,kde si nejlepší místa obsazují kluci z průmyslovky a na nás už zbývá většinou pověsit se za tyč u stropu a kymácet se jako špatně dozrálá jablka a nebo jako gorilky.
Vůbec nejradši mám, když mi někdo stojí za zády a funí za krk.

Podařilo se nám to"! Obě už jsme uvnitř, Lina o krok za mnou. Stojím na jedné noze a ta ještě není moje! Řidič nemá pochopitelně o naše jízdenky zájem, pokynem ruky nám dává mrzutě znamení, abychom postupovaly dál do vozu. Pronikla jsem pouze ke třetímu sedadlu, dál už to nešlo. Najednou zezadu kdosi zavolal: - Držím ti místo!

Obrátila jsem se, a dokonce jsem se musela vyklonit, abych toho, kdo na mě volá, spatřila. Je to kluk na předposledním sedadle. Myslím, že jsem ho párkrát viděla. - Držím ti místo! houkl znova, když mě vidí zkroucenou jak paragraf.TAK CO MYSLÍTE ŽE MARTINA ŠLA?? A NEBO TO BYL OMYL A TEN KLUK VOLAL NA NĚKOHO JINÝHO??
NO POČKEJTE SI NA DALŠÍ DÍL "BRÝLE PROTI SLUNCI // 3DÍL!


Tak co líbylo???
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Mishelka >>Affík<< Mishelka >>Affík<< | Web | 3. července 2009 v 16:36 | Reagovat

Aho Aff, mám udělaný Lay a newím co s ním, prosím přečti si článek, na který ti dávám odkaz níž a poraď.
Díky Mishelka your Aff
http://miqelka.blog.cz/0907/mam-udelany-dezz-aneb-poradte

2 NikVer NikVer | Web | 3. července 2009 v 17:38 | Reagovat

Ahojky u nás je 5díl komixu navždy populární prosím podívejse a zanech komentík budeme moc rádi ahoj

3 B.A.R.U.S.H.É :)) eSbéčko 4 ewer B.A.R.U.S.H.É :)) eSbéčko 4 ewer | E-mail | Web | 3. července 2009 v 20:06 | Reagovat

Ahoj SB...
Obíhám..
Jak se máš?
Prosím hlásni mi tady, udělát ti za to diplom, je to důležité ...
http://sissi-cool.blog.cz/0907/sonc-1-kolo#comment60492488

4 B.A.R.U.S.H.É :)) eSbéčko 4 ewer B.A.R.U.S.H.É :)) eSbéčko 4 ewer | E-mail | Web | 16. července 2009 v 14:12 | Reagovat

Dobrý =), těšim se na další díl :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama